Lilliput TK1330-NP/C – 13.3″ 1920×1080 HDMI non touch monitor
| Excellent High Definition 1080px Display
The TK1330-NP/C sports an attractive 13.3 inch multi-touch capacitive IPS panel, which features with 1920×1080 Full HD resolution, 170°wide viewing angles with high contrast and brightness, and provides a satisfying viewing experience. |
| Metal Housing
| Application Industries
| Interfaces & Wide Voltage Power
The TK1330 has inputs for with HDMI, DVI, VGA & AV input signals to meet the differing needs of your display output. It also features built-in high level power components which will support 12 up to 24V power supply voltage – allowing installation in a wider variety of usage cases. |
| Versatile Mounting Methods
The TK1330 supports rear/wall mounts with included integrated brackets which will allow you to mount the monitor in the back of a wall or cavity space for flush and seamless mounting Also, with both VESA 75mm and 100mm mounting holes, the monitor can be mounted to wall brackets and desktop stands for easy adjustments. |
| Monitor Specification | |
| Screen Size (diagonal) | 13.3 inch |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Native Resolution | 1920×1080 (native) |
| Viewing Angle (degrees) | 170º x, 170º y |
| Brightness Ratio (cd/m2) | 300 |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Backlight | LED |
| Video Inputs | HDMI, DVI, VGA, composite |
| Audio Outputs | Internal Speaker |
| Input Power | DC 12V (Wide Voltage optional – see related items for details) |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 degrees |
| Mounting Options | VESA 75, VESA 100 |
| Contents Of Box | |
| Product | 1 x TK1330-NP/C monitor |
| Connection Cables | 1x HDMI cable, 1x VGA cable, 1 x A/V input cable |
| Power Adaptor | 1x DC 12V plug (available in UK, US and EU style), |
| Mounts and stands | Optional stands available |
| Additional accessories | |
| Dimensions | |
| Height (mm) | 219 |
| Width (mm) | 333.5 |
| Depth (mm) | 34.5 |
| Weight (g) | 1900 |
| Weight | 1900 g |
|---|
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
Lilliput 339 7″ Camera-Top Monitor (Black)
Lilliput 663/S2 7″ LCD On-Camera 3G-SDI / HDMI Monitor
- 7" 1280 x 800 IPS LCD Display
- 800:1 Contrast Ratio
- HDMI, Component, SDI, Composite Inputs
- HDMI Loop Output
- Peaking, False Color, Histogram
- Customizable Front Panel Buttons
- Metal Chassis Sun Hood & Tally Light
- 3 x 1/4"-20 Threaded Mounting Holes
- Sony L & Canon LP-E6 Battery Plates
- V-Mount & Gold Mount Plate Adapter
Lilliput 664/O 7″ On-Camera Monitor with HDMI Input & Output
Lilliput 665/O – 7″ HDMI field monitor
Lilliput 665/S 7″ Monitor
Lilliput FS5 5.4″ HDMI 2.0/3G-SDI On-Camera Monitor
Lilliput H7S 7″ 4K HDMI/3G-SDI Ultra-Bright On-Camera Monitor
- 1920 x 1200 Native, 2840 x 2160 Maximum
- 1800 cd/m² Brightness, HDR Support
- 1200:1 Contrast Ratio, 16:10 Aspect
- HDMI/3G-SDI Inputs/Outputs, Tally Input
- Hot-Swap Dual L-Series Battery Plate
- HDR Support, Load 3D LUTs via USB
- 1 x Speaker, 1 x Headphone Jack
- 3 x 1/4"-20 Mounting Threads
- 180° Tilting Shoe Mount
Lilliput T5U 5″ Livestreaming On-Camera Touchscreen Monitor
- 5" IPS 1920 x 1080 HDMI Monitor