Lilliput TK700-NP/C/T- 7″ Open Frame Industrial Touch Monitor
| A plethora of inputs abound on the TK700-NP/C/T – as above you can see HDMI 1.4 input (which will accept up to a 4K 30Hz signal as well as legacy inputs for both VGA and analogue video. You’ll also note the USB port – this allows the touch screen of the monitor to interact with the host computer system |
| Display | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 1000 cd/m² |
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Display Screen | 7″ |
| Touch Panel | 4 Wire Resistive |
| Viewing Angle | 140° / 120° (H/V) |
| Input | |
| Input Signal | HDMI 1.4 x 1, VGA, A/V x2, Audio |
| Size | |
| Dimensions | 279.6 x 195.5 x 36.1 (Open Frame) / 1226.8 x 124 x 34.7 |
| Weight | 950g (Open Frame / 970g |
| Power | |
| Audio Output | <=1W |
| Current | 700mA (12V) |
| Input Voltage | DC 10-24V |
| Environment | |
| Operating Temperature | -20°C to +60°C |
| Storage Temperature | -30°C to +70°C |
| Weight | 970 g |
|---|
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
Lilliput 339 7″ Camera-Top Monitor (Black)
Lilliput 664/O 7″ On-Camera Monitor with HDMI Input & Output
Lilliput 665/O/P Peaking Focus Video Monitor
- 7" 1024 x 600 TFT LED Backlit Display
- 800:1 Contrast Ratio
- HDMI, Component, Composite Inputs
- HDMI & Composite Output
- Peaking, False Color, Histogram
- Customizable Front Panel Buttons
- Metal Chassis & Sun Hood
- 3 x 1/4"-20 Threaded Mounting Holes
- Sony L & Canon LP-E6 Battery Plates
- V-Mount & Gold-Mount Plate Bracket
Lilliput 665/S 7″ Monitor
Lilliput A5 5″ 4K HDMI Full HD On-Camera Monitor
Lilliput FS5 5.4″ HDMI 2.0/3G-SDI On-Camera Monitor
Lilliput HT7S 7″ On-Camera Control Monitor with LANC Camera Control
- 1920 x 1200 Native Touchscreen
- Supports up to DCI 4K Input
- 2000 cd/m² Brightness, HDR Support
- 1200:1 Contrast Ratio, 16:10 Aspect
- HDMI 2.0/3G-SDI Inputs/Outputs
- Hot-Swap Dual L-Series Battery Plate
- HDR Support, Load 3D LUTs via USB
- 1 x Speaker, 1 x Headphone Jack
- 3 x 1/4"-20 Mounting Threads
- 180° Tilting Shoe Mount
Lilliput Q7-12G 7″ HD 12G-SDI/HDMI 2.0 Ultra-Bright On-Camera Monitor
- 7" 1920 x 1200 HDR & 3D LUT Monitor